Taa си замина: Игор Џамбазов и Илина се разделија

admin22
loading...

Откако македонскиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов отвори свој Инсатграм проифил и стана доста активен на истиот, неговите армија обожаватели иамаат прилика да дознаат како го минува секојдневнието, какви се неговите мисли и ставови искажани на еден духовит и ултра оригинален начин.

Љубовта меѓу легендарниот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата врвна алпинистка Илина Арсова постојано е под будното око на јавноста откако пред две години и двајцата ја потврдија врската.

Преку ноќ добија армија фанови на „Инстаграм“, платформа на која секојдневно ги објавуваат заедничките моменти.

Водителот, шоумен, музичар и писател Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со планинарката Илина Арсова, па откри како се запознале и како почнала нивната емотивна приказна.

Се запознавме пред пет години, преку наши заеднички пријатели во Охрид. Го побарав од нив нејзиниот број и и се јавив. И се претставив и и кажав, сите сакаат да се запознаат со мене, а еве јас сакам да те запознаам тебе.

После тоа се видовме, неколку дена се дружевме и јас променив локација. После неколку месеци ми се случи првиот здравстен крах, бев во болница и добив неколку поддржувачки пораки од неа.

Се немавме видено долго време се додека не почна карантинот. Се сретнавме во Дојран, а се после тоа е историја, раскажа Џамбазов.

Призна и дека врската со Илина е сериозна, па не ја исклучи можноста наскоро да започнат заеднички живот.

-Не сакаме да носиме избрзани одлуки, ќе оставиме на времето, спонтано нека се случи се. Сепак, сигурен сум дека ова ќе потрае, призна Игор.

Илина Арсова и Игор Џамбазов важат за еден од најубавите и најзаљубени парови на македонската јавна сцена. Тие постојано споделуваат дел од заедничките мигови на социјалните мрежи, па така овој пат Игор реши да ги сподели своите „љубовни маки“.

Имено неодамна таа го прослави својот роденден, а како подарок од Игор доби куфер за патување. Е токму тој куфер сега му „прави проблеми“ на Игор.

„За роденденот и купив куфер. Куфер. Тоа е она со кое патуваш. Утредента си замина со истиот тој куфер. Па се купува ли куфер, Џамбазов, говедо едно непрокопсано.. Сам сум се уби вал. Еј животе, француски предлогу“, се пошегува Џамбазов под последната фотографија што ја објави на „Инстаграм“.

Loading...
Next Post

Огромна cpеќа и пари „од никаде“ ќе ги израдува неделава што доаѓа овие знаци од Зодијакот

Неделава што доаѓа ѕвездите им се наклонети за земање пари на овие ДВА хороскопски знаци. Проверете подолу дали и Вие сте еден од тие среќници ОВЕН Овните оваа недела ​ќе ги “тријат” рацете, бидејќи парите ќе им доаѓаат од сите страни. Овој знак инаку нема потреба да се натпреварува, не […]