ТАЈНА која стоматолозите вешто ја КРИЈАТ: Лек кој ја отстранува забоболката за само 30 секунди

admin22
loading...

Во случај да не можете да стигнете до стоматолог, ви носиме рецепт за домашен лек кој сигурно ќе ви помогне.

Забоболката често предизвикува големи проблеми, а во случај на силна болка се препорачува да се оди на стоматолог.

Меѓутоа, во случај да не можете да стигнете до стоматолог, ви носиме рецепт за домашен лек кој дефинитивно ќе ви помогне.

Loading...

1/2 лажичка каранфилче во прав; 1/2 лажичка кокосово масло;

Каранфилче во прав содржи еугенол – хемиско соединение кое ја ублажува болката. Кокосовото масло има антимикробни својства.

Подготовка и употреба: Во стаклен сад измешајте ги овие две состојки и направете паста. Користете четка за заби за да ја нанесете пастата на заболениот заб. Повторете ја оваа постапка 3 пати на ден и болката ќе исчезне.

Loading...
Next Post

Ако ги имате овие сериозни симптоми на нозете, веднаш проверете го холестеролот!

Едно од најсериозните предупредувања на телото за висок холестерол во крвта е периферната артериска болест (ПАД), која се манифестира со голем број специфични симптоми на нозете. Холестеролот е масна супстанца која се наоѓа во крвта која го зголемува ризикот од опасни по живот компликации поради можното блокирање на крвните артерии. […]