(ТАЖНО ВИДЕО) Дошла на гробот на нејзиниот син и се случило ОВА! Таа само почна да плаче

admin22
loading...

Бизарно видео од гробишта во САД го обиколи светот, што ги натера корисниците на социјалните мрежи да водат сериозна дебата за паранормалните искуства и животот после смртта.

Видеото е објавено на TikTok од непозната жена која го посетила гробот на нејзиниот син.

На видеото во преден план се гледа детска играчка која многумина ја користат во дворот или на терасата и која се движи со изгледот на ветрот. Жената тврди дека тоа утро НЕ дувал ветер на гробиштата, што гледачите можат да го видат гледајќи, да речеме, цвеќиња или висока трева во областа.

Loading...

Играчката се врти речиси постојано, па дури и кога ќе застане, тоа го прави нагло, што за многумина беше знак дека жената навистина била во право кога се прашувала дали нејзиниот покоен син го прави тоа.

Дали си тоа со мене, душо? О Боже – вели жената на видеото додека се обидува да остане смирена, не можејќи да ги задржи солзите.

Во објавата таа напиша дека е убедена дека нејзиниот син преку оваа играчка испраќа сигнали дека е присутен во близина на гробот.

Ветерот не дуваше. Ја забележав играчката како се врти и почнав да снимам. Џон има засекогаш 23 – напишала жената, додека светот претпоставува дека тој или починал пред 23 години или имал толку многу кога го загубил животот.

Луѓето во коментарите беа многу поделени за овој бизарен случај. На ветрот има детски рингишпили кои работат на батерии – напишал еден корисник на TikTok, кој потоа ги разбеснил останатите.

Дали верувате дека мајката на починатиот млад човек навистина би се справила со оваа глупост додека е на неговиот гроб. Сè за кликнување? Вознемирен си – бил еден од одговорите до него.

Некои луѓе во коментарите ги спомнаа и нивните паранормални искуства со покојникот, тврдејќи дека тие секогаш се „некаде околу нас“, нè штитат од неволји или си играат со нашите животи.

Оние кои се поскептични, мислеа дека некои вакви работи на гробиштата навистина не можат да се објаснат, но и дека е тешко сите луѓе да имаат одговор за сите појави во светот.

@luvmylabswv

My baby was there with me! The wind WAS NOT blowing either. I noticed the pin wheel spinning so I started videoing! Jonah Forever 23 Love & Miss you💙

♬ original sound – LuvMyLabsWV💙🐾❤️

Loading...
Next Post

Овие 2 хороскопски знаци се кошмарни љубовници!

Секоја дама цел живот се сеќава на своите страсни љубовници. Тие се огнени, душевни, понекогаш не толку нежни, но секако светли и тешко се забораваат. Сепак, има мажи на кои сексот не им е приоритет. Не сакаат тоа да го прават често, а кога го прават тоа не е за […]