Тешки проблеми до крајот на годинава за oвие три хороскопски знаци

admin22
loading...

Декември, како последен месец од годината, е многу сложен. Потоа често ја преиспитуваме и анализираме целата година, што може да не стави во не многу убаво расположение.

Со оглед на тоа што Нептун беше лансиран директно на почетокот на месецот, реалноста ќе уд ри тешко. Ако оваа година сте доживеале трагедија или нешто што едноставно ви било тешко, можно е сега повторно да ве измачува.

Од друга страна, Сонцето во Стрелец ни дава сила, но може да биде и причина за кавги во семејството.

Во таа смисла, декември ќе биде многу емотивно напнат, сите ќе се трудат да бидат порасположени, но на многумина ќе им биде тешко бидејќи ќе го почувствуваат товарот на се што им се случило во текот на годината. За трите хороскопски знаци последниот месец од годината ќе биде најтежок.

Лав

Овој месец ќе се чувствувате како да не можете да се задоволите со ништо. Сакате промена, и нешто ќе промените, но нема да испадне како што сте замислиле.

Можеби дури и ќе направите нешто драстично, но и тогаш, колку и да се трудите, нема да го добиете токму она што го посакувавте.

Сето ова ќе се одрази на љубовните врски, па можеби не би било лошо да направите список со работи кои ве мачат и да се обидете да му го претставите на партнерот за да не го нападнете.

Дури од 19 декември ќе можете да се ослободите од работите кои ве оптоваруваат и ви предизвикуваат проблеми.

Се на се, овој месец ви е тежок, но секогаш успевате да се издигнете над сопствените проблеми, па така ќе биде и овој пат.

Вага

Како да сè уште собирате парчиња во 2020 година. Ве плаши идејата дека веќе е крајот на 2021 година и се прашувате каде ви помина цела година. Сè уште ве мачат некои работи од минатата година, кои најмногу ќе ве погодат токму сега, во декември.

Не се чувствувате безбедно – не буквално – и она што најмногу ви треба е чувството на сигурност. Мразите изненадувања, на нив гледате негативно и затоа декември ќе ви биде најтежок – ве очекуваат многу изненадувања.

Блиските луѓе ќе се обидат да ве расположат, но вие само сакате да бидете сами. Ви се чини дека сте на работ на силата и треба малку да останете сами за да поминете низ се што е во вашата глава.

Водолија

Младата месечина во Стрелец на почетокот на месецот ве извлече од колосек и веднаш настана хаос, не можете ништо да завршите.

Имате впечаток дека луѓето не ги слушаат вашите зборови, дека никој не се интересира за вашите желби. Поради сето тоа настанува анксиозност, што и да правите, па колку и да се трудите не сте задоволни.

Можно е да морате да правите нешто што не го сакате, а плус да ве растргнат од сите страни – семејство, деца, работа, партнер …

Сепак, она што ќе ве направи најголем проблем е тоа што ќе сфатите дека сè е всушност исто – истите проблеми, истите луѓе, а сепак, сите се незадоволни и се потпираат на вас. Секогаш сте на сечие рамо за плачење, а тоа понекогаш ве оптоварува.

Но, тоа ќе биде неизбежно во декември, затоа подгответе се сите да дојдат да ви се пожалат и да ја побараат вашата поддршка. Да се ​​надеваме дека јануари ќе ви донесе подобри аспекти, а можеби ќе имате и нечие рамо за плачење.

Loading...
Next Post

Ременски првпат проговори за пријателството со Боки 13 - Ги обожаваше моите домашни чварки

Фросина Ташевска Ременски е македонски политичар и поранешен министер за труд и социјална политика на Македонија која периодо повторно стана актуелна со нејзината кандидатура за прв човек на СДСМ. Фросина Ременски вели дека би било коректно претседателот во заминување Зоран Заев да ги поздрави трите кандидатури, а на тајното гласање […]