ТРИК: Јас го исеков аголот на мојот сунѓер за миење садови и заштедив многу пари

admin22
loading...

Досега повеќе од еднаш ви раскажувавме за различни студии според кои треба да го менуваме вашиот сунѓер за миење садови барем еднаш неделно.

Дури и ако темелно го исплакнете после употреба, нанесете сода, оцет или други средства за чистење, нема да можете да го продолжите неговиот живот.

Сите овие процедури едноставно не се во состојба да го уништат огромниот број бактерии кои веќе се акумулирале на него за време на неговата употреба.

Loading...

Дали знаевте дека постои начин да заштедите пари од постојано купување нови бактерии за чистење. Во следните редови ќе објасниме за што станува збор.

Ако не можете да си дозволите да го фрлите сунѓерот за миење садови, отсечете го аголот на сунѓерот за миење садови и едноставно повеќе не го користите за чистење на садовите. Само за да не ставите наопаку и повторно да ја измиете чинијата?

Не!

Исечениот сунѓер ќе остане во домаќинството, но вие веќе нема да ги миете садовите со него, со него ќе можете да ги избришете плочата за готвење и шпорет. Исто така може да ви послужи за многу поинаква намена.

Аголниот пресек е белег за кој ќе знаат сите членови на вашето семејство.

Секогаш избегнувајте ги ваквите сунѓери кои ги чувате под мијалникот и користете ги кога ќе треба да ги избришете ѓубрето, капакот за тоалетот, велосипедот или валканите гумени чизми. Во овој случај, сунѓерот ќе ви биде корисен и ќе заштедите пари од купување нови сунѓери за овие цели. Интересно, а?

Дали ви се допаѓа овој трик во животот? Дали би го споделиле со вашите пријатели?

Loading...
Next Post

БЛАЗЕ ВАС АКО СТЕ МЕЃУ НИВ: 4 хороскопски знаци на кои 2020 ќе им е најсреќна во животот!

Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Можат да ни кажат колку среќни ќе бидат лицата во секој знак. Оваа година ѕвездите се особено наклонети кон некои знаци. Овие четири знаци ќе бидат многу среќни цела година! Близнаци 2020 година е годината кога конечно ќе ја […]