Цела естрада во ШОК – СТРАШНАТА трагедијата ја ПРИМИЈА со големо НЕВЕРУВАЊЕ!

admin22
loading...

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна жалост, откако синоќа во Цетиње заг инаа 11 луѓе, а уште шест се повредени при напад на 34-годишен маж.

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ преку Телеграм објави дека во населбата Медовина загинале 11 лица, а меѓу нив имало и деца.

„Се случи трагедија каква што Црна Гора не памети. Ги повикувам сите граѓани на Црна Гора во мислите да бидат со семејствата на невините жртви, нивните роднини, пријатели и сите граѓани на престолнината Цетиње“, напиша тој на Телеграм.

Loading...

По веста дека Вук Бориловиќ (34) од Цетиње у би 10 лица, а рани 6, регионот е во шок, а многу јавни личности веднаш се огласија и им дадоа зборови на поддршка на семејствата на жртвите, меѓу кои и Милица Тодоровиќ.

Пејачката не ја криеше тагата поради маскенбалот во Цетиње, за кој во Црна Гора беше прогласена тридневна жалост. Пејачката на својата инста сторија напиша:

– Каква трагедија во Цетиње! Сочувство до семејствата на жртвите… Во каков свет живееме, што е ова? Боже, помогни ми! – напиша Милица на својот профил.

По овие трагични случувања следи тридневна жалост во Црна Гора, концертот на Топ Хил нема да се одржи, стои во објавата на Цеца.

За потсетување, покрај Цеца бројни нејзини колеги ги откажаа своите настапи во Црна Гора, а меѓу нив е Бобан Рајовиќ, Милица Павловиќ, Ана Николиќ како и Саша Матиќ.

Ваква трагедија не памети Црна Гора, а ниту целиот Балкан.

Инаку напаѓачот кој усмрти десет лица бил ликвидиран од соседот Ненад, тој моментално не е уапсен, и обвинителството се уште не знае како да постапи со него.

Но цела Црна Гора, но и Балканот го поддржуваат Ненад во чинот кој го направи како што велат тој со таквата одлука спасил повеќе човечки животи.

На социјалните мрежи од сите страни пристигнуваат пораки со поддршка и со апел до обвинителството да не го гони човекот херој на Цетиње.

Loading...
Next Post

Тамара Глоба: Овие ТРИ знаци од Зодијакот наскоро добиваат ОГРОМНА СУМА ПАРИ !

Тамара Глоба заедно со својот сопруг е една од најпочитуваните астролози на денешницата. Овој пат открива што не чека до крајот на летото Тамара Глоба направи астролошка прогноза за август 2022 година за сите хороскопски знаци. Астрологот ветува многу промени за повеќето знаци. Ѕвездите советуваат помалку да се фокусирате на […]