Цеца искрено за средбата со Немања Гудељ: Еден негов гест ме расплака (ВИДЕО)

admin22
loading...

Цеца проговори за потенцијалниот зет

Анастасија решила сама да ја финансира целата забава, а не сакала да земе ни денар од мајка си. Пијалоците ја чинеле повеќе од храната, бидејќи освен цедени сокови и коктели, на гостите им понудила скапи вина и шампањ.

За споредба, тортата чинела симболични триста евра, но многу пари биле вложени во изнајмување на локалот, украсување и музика. За да остане сè во најлуксузното издание, дури и гостите добиле подароци на овој роденден – Анастасија лично се ангажирала во секој сегмент од организацијата.

Се чини дека сè требало да биде тип-топ, бидејќи, покрај роденденката главни гости беа нејзиниот дечко Немања Гудељ и неговото семејство, кои допатувале од Шпанија.

Цеца, горда веднаш помислила во доцните часови на специфичен начин да ѝ го честита роденденот на својата ќерка, а сето тоа со поддршка од целото семејство Гудељ, на чело со Немања, кое дојде во Србија за овој ден.

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ се насмевна и се појави во ресторанот во кој вечерва роденден слави нејзината наследничка Анастасија.

Со Цеца беше семејството на момчето на Анастасија, фудбалерот Немања Гудељ – сестрата Вања Гудељ, како и мајката на Немања. На прославата се појави и тетката на Анастасија, Лидија, а Цеца им се обрати на присутните новинари.

По тој повод пејачката откри дека Немања Гудељ со еден гест ја расплакала.

– Јас сум многу среќна. Мислам колку време помина, додека човекот се сврти, станаа луѓе – рече таа и откри како помина запознавањето со „зетот“.

– Сјајно помина запознавањето. Навистина не знам да ви дадам одговор на овие ваши прашања.

Немања синоќа направи еден гест и ми предизвика солзи во очите, но нема да зборувам за тоа. Немаше веридба, рече таа – рекла Цеца.

Loading...
Next Post

АСТРО ПРОГНОЗА: Следи период на пари, но само ТРИ ХОРОСКОПСКИ знаци ќе бидат среќлии

Марс, планетата на акцијата и енергијата, влезе во огнениот Овен и таму ќе остане до 5 јули оваа година Напуштањето на Марс од Водните Риби и влегувањето во Овен претставува огромна промена што ќе ја почувствуваат сите хороскопски знаци. Марс се враќа дома кај Овен, што значи дека овде ќе […]