Цеца ја покажа внуката – УБАВА, си личат (ФОТО)

admin
loading...

Цеца Ражнатовиќ е во чекор со познатите светски ѕвезди, таа и нејзините деца го следат нивниот тренд. Цеца неодамна ја доби својата мобилна апликација, а свои апликации, покрај неа, сега имаат и нејзините деца, Анастасија и Вељко Ражнатовиќ.

Како што се наведува, автори на апликациите се нивни обожаватели, кои сакале да направат слични апликации што постојат на светската сцена веќе неколку години.

На споменатите апликации, љубителите на членовите на семејството Ражнатовиќ можат да ги дознаат најновите вести од нивните животи.

Исто така, тие можат да разгледаат нови фотографии, како и да играат игри со нивните ликови.

Фановите на Цеца Ражнатовиќ и нејзините деца Вељко и Анастасија беа задоволни од веста за нивните официјални апликации.

Преку нив фановите ќе можат да ги следат најновите соопштенија за нив, но тие негодуваа заради една работа.

Цеца моментално е единствената ѕвезда во Србија која го следела овој светски тренд, а нејзиното семејство сега има своја апликација како светски познатото семејство Кардашијан, со кое се споредуваат.

Корисниците на социјалните медиуми сметаат дека еден член на семејството незаслужено е тргнат од овој „проект“.

Цеца Ражнатовиќ ужива во секој момент со нејзиниот внук Жељко, а овој пат нејзината сестра Лидија го чуваше внукот заедно со неа.

Цеца сними моменти заедно со нејзината сестра и внук, а на снимката се слуша како му кажуваат мили зборови на малиот Жељко.

„Гледајте ме, мамо и тато, им се обратија на Вељко и на Богдана во еден момент двете сестри.

Меѓу воодушевените обожаватели на семејството Ражнатовиќ во врска со апликацијата, имаше и такви кои протестираа затоа што сметаа дека не е фер сестрата на Цеца, Лидија Оцокоjиќ, да не добие своја апликација.

„Ова е одлично, светски!“, „Сакаме Сека Лидија да добие своја апликација!“, „Правда за Лидија!“, се само некои од коментарите на обожавателите.

Лидија е мајка на Хелана која има 16 години, а Цеца ја сака какјо своја ќерка. Како свои деца, Лидија ги сака Вељко и Анастасија, а во една прилика Анастаија изјави:

„Тета Лидија ни е како друга мајка. Немавме татко, но неа ја имавме“ – кажа во една прилика Анастасија и потврди колку односот со неа ѝ е важен.

Цеца неодамна сподели слика од својата внука, која е многу убава девојка. Дел од фановите на Цеца коментираа дека личи на тетка си.

Хелена наполни 16 години, а исто како и нејзината тетка, ја негува љубовта кон музиката. Таа минатата година, во рамките на училишната приредба настапи на церемонијата која се одржа во фондацијата Илија М. Коларац.

Иако е талентирана за музика, таа не се интересира за јавниот живот и естрадата.

Loading...
Next Post

Ептен ми се свиѓa девојката на син ми - пред некој ден го видов со друга и се мислам да и кажам

Син ми е единец и нормално дека го сакам најмногу во светот, а со девојчево одат веќе 7-8 години и пред неколку месеци конечно се верија. Јас бев пресреќна што син ми си најде така софистицирана, интелигентна, убава и добра девојка. Ама, се случи нешто поради кое го изгубив мирот и […]