Турската серија Истанбулската невеста нема среќен крај – еве кој ќе почине на крајот на серијата

admin22
loading...

Хит серијата истанбулската невеста е драматична и турбулентна серија која е испреплетена со многу случки, ситуации и слично.

Почнувајки од самото доаѓање на Суреја во куќата на Фарук и нејзиното неприфаќање од страна на Есма Султан, па фабулозната и екстравагантна свадба, бременоста на Суреја и губењето на бебето, скандалите на Есма Султан и многу други ситуации.

Како ќе се одвиваат настаните во серијата така и серијата ќе станува се подраматична и непредвидлива. Ќе се појават и многу други ликови кои ќе пробаат да го уништат бракот на Суреја и Фарук, кои ќе се обидат да ја убијат Суреја, жени кои ќе пробаат да го заведат Фарук. Исто така ќе се појави нов маж во животот на злобната свекрва Есма Султан.

Есма Султан никогаш нема да се помири со судбината на својот син Фарук, никогаш нема да ја засака Суреја се до крајот на серијата кога прво ќе и почине нејзиниот партнер кој многу го сака, па од тага по него и тага од животот на Фарук со Суреја се разболува и починува.

Интересно е што на крајот пред да почине, Есма ја моли Суреја да и прости за се, за да може мирно да оди во рајот. Суреја и простува.

Loading...
Next Post

Официјално: Рекордни 445 заразени и 9 починати од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-249, Куманово-12, Штип-13, Прилеп-25, Тетово-16, Струга-7, Велес-7, Битола-14, Охрид-12, Кавадарци-3, Гостивар-12, Гевгелија-2, Струмица-36, Крива Паланка-5, Радовиш-7, Кочани-6, Пробиштип-1, Берово-2, Виница-3, Делчево-2, Свети Николе-4, Кичево-6, Ресен-1. Денеска Институтот за […]