Убаво ми викаше мајка ми да не се женам ама јас со глава во ѕид – Таа и никоја друга

admin22
loading...

Се оженив пред еден месец, а веќе од вчера се разведов од жената за која мислев дека е дар од Бога, иако сите ми велеа дека тоа е невидено зло, особено мајка ми.


Мајка ми се обидуваше на секој начин да ме оддели од неа, ми укажа на проблемите што ќе ги имам, но моето слепило за љубовта или што и да било веќе беше посилно од секој совет од моите најблиски.


Неколку дена откако се оженив, почнав да ја гледам вистината, почнав да сфаќам дека мојата избрана, мојата тогашна сопруга, не е толку идеална како што мислев дека е. Го признав тоа на мајка ми и таа ми рече дека никогаш не е доцна да се поправи грешката…


Сепак, разводот не беше опција за мене во секое време, но кога се вратив дома пред 3 дена и ја најдов сопругата како и се обраќа на мајка ми, со зголемен тон и највулгарните зборови што сум ги слушнал, без почит и веднаш сфатив што да правам.


Веднаш и реков да се спакува и да оди кај родителите и така да се однесува кон нејзината мајка. Беше збунета, почна да ја префрла вината врз мајка ми и како мајка ми беше првата што ја навреди … вистинска чиста лага.

Имам 27 години и многу добро ја познавам мајка ми, вистината е дека таа никогаш не ја сакала, но мајка ми е пред се е дама и невозможно е мајка ми да и каже еден грд збор. Сфатив, вистината е малку потежок и поболен начин дека родителите се секогаш во право и дека без разлика колку години имаме, треба да ги слушаме советите на родителите.


На крајот на краиштата, таткото и мајката се единствените што сигурно не сакаат зло за вас, за другите … хм … под голем знак прашалник.

И кога се ќе се собере, татко ми и мајка ми се мојата единствена поддршка и луѓе кои сигурно не сакаат да ми наштетат, а за другото, што да кажам, на никој денес не треба да му се верува.

Loading...
Next Post

Лила се потсети на своето прво појавување на ТВ: Боже, kakва фризура ВИДЕО

Познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска ги забавува гледачите пред малите екрани повеќе од дваесет години. Филиповска веќе десет сезони го води квизот „Сè или нешто“, а нејзините бројни обожаватели покрај тоа што ја гледаат на малите екрани, уживаат и во нејзините чести објави на социјалните мрежи обидувајќи се барем […]