Вака Мили реагираше на навредите на Ана Бекута: Една кандидатка се откажа од Ѕвездите на Гранд, а тој шокираше со коментарот

admin22
loading...

Викендов две натпреварувачки, Маја Ѓорѓевиќ и Анастасија Иќуруп се појавија на сцената на Звездите на Гранд во провокативни стајлинзи кои предизвикаа вистинска бура, како меѓу членовите на жирито, така и меѓу публиката.

Имено, пејачката и член на жирито Ана Бекута иницираше дискусија поврзана со стајлингот на двете натпреварувачки, кои се појавија едната во црн провокативен костим, а другата во црвено.

„Не знам што значи тоа, каде го наоѓате, каде ги купувате тие работи, како што изгледа катастрофа е. Толку е тоа евтино, изгледате евтино, тоа е катастрофа. Не можете да го направите ова вака, деца ,Не дозволувам да не го кажам ова,ти влијаеш на децата што не гледаат. Тоа што го правиш,посебно ти, ги тераш да се облекуваат вака.Ова е непримерно,одвратно“ изјави Ана Бекута.

Имено, пејачката и член на жирито Ана Бекута започна дискусија поврзана со стајлингот на натпреварувачката која на сцената на Гранд носеше, според неа, прилично провокативен костим. Марија рекла дека стои зад секој свој збор.

– Добри луѓе, добар ден. Ми го затрупавте ДМ, сакам да кажам дека стојам зад секој збор што го кажувам, мислам дека тоа е единственото правилно. Ме изненади информацијата дека кандидатката Анастасија Иќуруп се повлекла од конкурсот, жената не се чувствувала добро, не сакам да бидам дел од тоа.

Марија Шерифовиќ застана во одбрана на натпреварувачите, посочувајќи дека начинот на кој им се обраќа не е коректен и дека членовите на жирито треба повнимателно да ги избираат зборовите.

По навредите кои ги добила, учесничката Анастасија Иќуруп решила да се откаже од натпреварувањето.

Нивните стајлинзи предизвикаа жестока дебата во Ѕвездите на Гранд.

Две натпреварувачки направија хаос со своите стајлинзи во саботата во Ѕвездите на Гранд, по што една од нив, Анастасија Ијуруп, реши да го напушти натпреварувањето, по навредите што ги доби од поголемиот дел од жирито.

Александар Милиќ Мили имаше различно мислење од колегите и смета дека таков изглед е дозволен за 21 век, па енергично застана во одбрана на натпреварувачите во шоуто.

“Сакам да им честитам за стајлингот. Како да сте излегле од новиот Бетмен! Ги гледаме тие филмови, како ги направиле. Најмногу ме навредува тоа што на изведувачот се гледа како на сексуален објект. Го гледам изведувачот како слика, не одам во Метрополитен галерија и да гледам голотија, туку одам да гледам уметнички дела“, рече тој.

Каков е изразот на овие млади луѓе со сапунска храброст да изразат стил кој е прилагоден на нивното време, поминаа 22 години од крајот на минатиот век.Секоја музика има врска со овој изглед.

„Гласовите ги дадов само за изгледот, пеењето не беше добро. Се извинувам за сите навреди што ги добивте. Маја имаше многу фалш тонови, Иќуруп е многу несигурна и мора да го поправи тоа“, рече Мили и донекаде се сложи со него Цеца Ражнатовиќ .

Loading...
Next Post

Се огласи Цеца по одлуката на Анастасија да го напушти Гранд: Жестока порака, не можеше ова да го премолчи

Натпреварувачите на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ предизвикаа конфликт меѓу членовите на жирито, а еден од нив се повлече од понатамошното учество. Анастасија Иќуруп (21) и Маја Ѓорѓевиќ (23) се појавија во латекс трико, едното во црно, а другaта во црвено, што не им се допадна на постарата гарнитура на […]