Вдовицата на Коби постојано се онесвестува: по сопругот и ќерката ќе жали цел живот

admin3
loading...

Сопругата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант која во хеликоптерската несреќа ја загуби и 13 годишната ќерка Џиџи не може да заврши реченица без да плаче, раскажува пријател близок до семејството во овие тешки мигови и денови за нив.

Триесет и седум годишната вдовица Ванеса деновиве е во многу лоша здравствена состојба за која не била подготвена никогаш претходно.

-Таа постојано се онесвестува и постојано вели дека тој и беше партнер за целиот живот, вели извор близок до семејството. Ванеса не може да заврши реченица без да плаче, но се чувствува безбедно во друштво на останатите три ќерки. Таа мора сега да биде силна за нив три, вели изворот.

Loading...

Парот инаку заедно имаше четири ќерки, Наталија (17), Џиџи (13), Бјанка (3) и Капри (7 месеци).

-Таа никако не ја оставаат сама овие денови, но оваа трагедија ќе ја жали многу долго бидејќи загуби и сопруг и ќерка во исти ден, велат блиските пријатели до парот.

Loading...
Next Post

Жална исповед на Нада Топчагиќ: „Сиромашни сме, цело семејство е на мој грб“

Српската пејачка на народна музика не може да ги изброи сите песни што ги снимила во нејзината долга и богата кариера, но тоа не помага да живее удобен живот денес. Нада во интервју за српски „Ало!“ признава дека не е во сјајна финансиска состојба и дека целото нејзино семејство и […]