Весна Џогани првпат проговори за разводот со Џоле – Пејачката искрена до срж за неверството на сопругот!

admin22
loading...

Екипата од емисијата „Папарацо лов“ го уловила пејачот Џоле Џогани како наводно ја изневерува својата сопруга Весна.


Имено, тие засега објавија цензурирана снимка на која се гледа Џоле Џогани, првенствено поради неговиот автомобил, и откриваат дека наводно тој се бакнува со друга жена.

-Шокантно, познатиот пејач уловен на дело со друга жена. Бакнежите за кои мислеле дека никој нема да ги види, веќе ги видел целиот Балкан.


Сите говореа дека е еден од најверните на естѕрадата, но нашите снимки говорат поинаку, стоеше во најавата на „Папарацо лов“ емисијата, која што треба да се емитува вечерва.

Меѓутоа, тоа не е прв пат Џоле да ја изневерува сопругата.

После долгогодишен брак, брачниот и пејачки пар Слаѓа Делибасиќ и Џоле Џогани се разведоа во 2000 година.

Во бракот, кој во јавноста важеше за совршен, добија две ќерки, Силвија и Маринела.

САкандалот пристигна после година дена. Џоле започна врска со Весна Тривиќ, членка од неговат танчерска група.

Во последното интервју, Џоле Џогани многумина изненади кога откри детали за брачната постела која ја дели со Весна Џогани.


Тој ја започна приказната дека и да сака да сокрие од медиумите нема да може, но и дека никогаш не ја изнверил сопругата бидејќи немало потреба за тоа.

„Весна ми дава се што една жена дава на маж. Откако сум со неа јас сум друг Џогани. Кога ќе завршиме со настап, одиме во добар хотел, се посветуваме еден на друг. Ретко кога водиме љубов дома, малку ми е непријатно“, вели Џоле за „Курир“:


Разводот на Весна Џогани беше очекуван кога во медиумите како бомба одекна веста дека Џоле ја изневерува, но Весна откри дека проблемот го решиле со разговор.

– Медиумите си ја вршат работата и не знам зошто би биле нежни со нас. Не ми беше сеедено додека не влечкаа по весници и портали, но ми беше непријатно само додека лично не разјаснив со Џоле што се случува.


Тогаш бев целосно рационална, дури и немав проблем да давам интервјуа и да ја објаснувам ситуацијата, додека Џоле ​​беше целосно без памет.

Тоа беше ситуација кога го смирив, иако луѓето го очекуваа спротивното. Беше изненаден кога му реков да одам на телевизија, истата што ја објави целата приказна, да ја дадам мојата изјава. Не можеше да поверува, ме праша зошто одам во „змиско гнездо“.

Но, одев да разговарам, да ја решам работата, што на крајот се покажа како најдобро. Потоа Џоле ​​рече дека нашата врска се пресели на ново ниво.

Тој сега има уште поголема одговорност да ги задоволи потребите на една зрела жена како мене – изјави тогаш таа за „Hello“, но и откри дека нивниот брак минува низ уште поголем пресврт:


– Баш деновиве имаме голема „брканица“ во куќата, но уште не можам да зборувам, ми треба време да живеам, да дојдам до решение, па дури тогаш ќе можам да анализирам – ни изјави Весна, и оттогаш не зборуваше за кризата во бракот, сѐ до сега.

Имено, разводот на Весна Џогани сѐ уште не се случил, а таа, како што пренесува „Свет“, открила дека причина за тоа е фактот што нејзиното семејство кое го немала како дете е свето.


– Моите деца имаат повеќе од јас. Имаат татко, мајка, сопствено домаќинство, топол дом. Буквално сѐ што никогаш немав. Се трудам да бидам нормален и добар родител – открила грижливата мајка откривајќи дека нејзиниот сопруг ги има истите приоритети, што е доволно нивниот брак да продолжи.

Loading...
Next Post

Од понеделник конечно ќе им тргне во животот на овие хороскопки знаци

Овен Оваа недела потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Случувањата кои ќе ги искусите ќе ви бидат од големо значење во понатамошната иднина. Оваа недела исто така, Меркур ќе ви донесе позитивни вибрации и подобрување на вашата финансиска состојба. Вашиот среќен ден оваа недела е понеделник. Бик Вашата […]