Вест која ја потресе естрадата: На овој пејач од „Ѕвездите на Гранд“ му бил дијагностициран тумор! Се огласи неговата жена, но и пејачот од болница!

admin22
loading...

Состојбата на поранешен учесник на шоуто „Ѕвезде Гранда“ по операцијата нагло се влошила, но за среќа брзо се стабилизирала.

Според српски медиуми, на пејачот Јасмин Хасиќ му бил дијагностициран тумор на бубрегот кој го оперирал во Турција пред 15 дена, но наеднаш му се слошило.

Оваа вест ја потресе сцената, а во акцијата за собирање крв за Јасмин први се вклучија неговите колеги од Босна, а наскоро Милан Динчиќ Динча ги замоли своите пријатели и обожаватели од Сребреник да отидат во болница за да даруваат крв.

За среќа крвта брзо се собра, а на социјалните мрежи се огласи и неговата сопруга Јасмина која истакна дека благодарение на брзата реакција на лекарите и луѓето кои ја дале крвта, пејачот засега е во стабилна состојба.

„Драги пријатели, најпрво да ви се заблагодарам за секоја порака, ги има толку многу што не можам ни да ги прочитам сите, ниту да им се заблагодарам поединечно.

Ви благодарам за секој убав збор, за зборот за поддршка. Ме прашувате што ни треба, јас ќе ви кажам – ништо засега и ви благодарам.

Јасмин ќе биде добро и се ќе биде зад нас“, нагласи неговата сопруга и апелираше луѓето да не стануваат плен на акцијата за собирање пари за пејачот, која беше покрената синоќа.

„Еден од пациентите само ми рече дека се собираат пари за Јасмин, те молам немој да паѓаш на тоа, измамници се, никој не собира пари во негово име, доволно е што ни се случува ова и многу сум тажен дека поединци во Се оградуваме од тоа што го напишав и ве молам никому да не давате пари за Јасмин, бидејќи тоа нема врска со нас“.

„Ти благодарам многу за се, денес сфатив колку луѓе се со нас и колку ја цениш Јасмина, што многу ме радува“, заклучи Јасмина, по што самиот пејач се јави од болница и истакна дека е добро. .

„Ви благодарам на сите од срце за одговорот, и уште еднаш да напоменам – секое собирање средства во мое име нема врска со мене, не потпаѓајте на овие „хуманитарни“ постапки“, нагласи пејачот на неговиот Фејсбук профил.

Loading...
Next Post

Пред малку се огласи Венко Филипче и соопшти лоши вести!

Се пополнуваат капацитетите на Инфективната клиника во Скопје. Директорката д-р Милена Стевановиќ во изјава за „Слободен печат“ вели дека во моментов има уште неколку слободни кревети, но голема е веројатноста до крајот на денот да се пополнат. Утринава имаме неколку исписи, со што ќе се ослободи дел од капацитетот, но […]