(ВИДЕО) Духовите на Путин: Најмоќната тајна служба во Русија во длабока сенка

admin22
loading...

Федерална служба за обезбедување, попозната како FSO, се смета за најтајна специјална организација во Русија, позатворена дури и од FSB.

Моќната служба настанала од Деветтиот директор на КГБ, уште од времето на Советски сојуз. Примарната задача и е безбедност на рускиот претседател Владимир Путин.

FSO до таа мерка ги затворил информационите канали што сите сознанија за оваа организација најмногу се базираат на претпоставки.

Јавноста не добива никакви извештаи за операциите на FSO, а тоа што се знае од пишувањето на руските медиуми е оскудно четиво кое не се дополнува со години. Токму поради таа длабока тајност неретко ги нарекуваат „духови“.

Loading...
Next Post

БЛАЗЕ ВАС АКО СТЕ МЕЃУ НИВ: 4 хороскопски знаци на кои 2021 ќе им е најсреќна во животот!

Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Можат да ни кажат колку среќни ќе бидат лицата во секој знак. Оваа година ѕвездите се особено наклонети кон некои знаци. Овие четири знаци ќе бидат многу среќни цела година! Близнаци 2021 година е годината кога конечно ќе ја […]