(ВИДЕО) Eден од гостите во ресторанот ја расплака келнерката: Кога ја видел сметката и кажал брутална реченица

admin22
loading...

Келнерка на познатиот синџир ресторани „Хутерс“ била изненадена од реакцијата на еден од гостите кој донел десетина пријатели на вечера.

По гласната прослава и наздравувањето, дојде време да се платат сметките, па ТикТокерката и ја однесе сметка на гостинката кој не очекуваше дека ќе чини повеќе од 600 долари.

@keylamxo

Reply to @ashley.reyanne she asked her daughter alyssa to lend her $$ 😩😂 in front of me #hootersgirl #customerservice #fyp #brokebitch

♬ original sound – keylamxo

„Да ме предупредеше навреме дека нашата сметка ќе биде толку голема, можеби ќе добиеше бакшиш“, луто рече гостинот низ заби, порака што ја расплака.

Келнерката пред него не покажала дека е погодена од ова, но потоа заплакала во кујната на ресторанот.

– Навистина не знам за што бев виновна. Нарачале, пиеле и јаделе. Госпоѓо, јас само работам овде. Јас не сум чувар на вашите паричници и не водам евиденција за тоа што консумирате и колку чини.

Тогаш не требаше да нарачате сето тоа ако немате доволно пари – рече Кеј на TikTok, добивајќи силна пофалба за овој заклучок.

Loading...
Next Post

Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од комисијата со Бугарија - Ги повика колегите да не ја „виткаат кичмата“!

Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од комисијата со Бугарија. Професорот Ванчо Ѓорѓиев кој е член на мешовитата комисија со Бугарија, денска јавно соопшти дека ја напушта работата во Комисијата. „Раководејќи се од професионалниот интегритет и личните принципи, ја известувам македонската јавност дека од денес, 22.10.2021 година, ја напуштам работата во Заедничката […]