(ВИДЕО) Градоначалник ограбен додека давал изјава во живо на телевизија!

admin22

Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија..

На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет, новинарка разговараше за редот и безбедноста во градот, кога одненадеж крадец ми го украл палтото кое му било оставено на клупа.

Градоначалникот појаснил дека се работи за свечено палто со кое подоцна требало да оди на прослава..

Loading...
Next Post

Кирил и Методиј се Бугари, а кирилицата бугарска, изгласа Парламентот во Софија

Бугарското Собрание со 73 гласа за, 4 против и 34 воздржани, денеска го усвои во прво читање, предлогот на коалицијата Обединети патриоти предводена од ВМРО-БНД на вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов, која е дел од Владата на Бојко Борисов, за преименување празникот 24 Мај од „Ден на бугарската […]