(ВИДЕО) И покрај силните болки, 5-годишниот Богдан кој боледува од рак, пее песна за Господ

admin22
loading...

Кога петгодишниот Богдан ќе ја запее познатата песна за Господ, нема око што нема да пушти солза. Посебно ако знаеме дека момчето се бори за живот.

Богдан е болен од тежок тумор во малата карлица кој му е дијагностициран во јули 2018, Туморот нагло пораснал и ги притискал бубрезите, така што кога мокрел трпел големи и ужacни болки.

Против болки примал и мopфиум, а докторите во Србија му давале 10 % шанси дека ќе преживее. Откако состојбата му се влошила, Богдан од 2019 заминува на клиниката „Аџибадем “во Турција.

Loading...

Во продолежние може да ја слушнете песната од ова малечко ангелче:

„Ние сме деца на небото, на таткото небесен, се што сме и се што имаме, се ни го даде Бог. Душа и тело, срце малечко, за со цело битие да го вистински љубиме“, пее малиот Богдан од градот Заечар во Србија.

Saljite svi na 5757 za Bogdana da ovaj andjeoski glas jos dugo peva. Za one koji neznaju fondacija podrzi zivot finansira lecenje i potreno je jos novca za nastavak lecenja pa vas molim da saljete poruke na 5757 i apeluj te svim svojim prijateljima da salju. Unapred smo svim srcem zahvalni. ❤❤❤❤🙏🙏🙏🙏🙏

Публикувахте от Marina Gicovic в Събота, 8 февруари 2020 г.

Loading...
Next Post

СОБРАНИЕТО ПОЧНА СО ГЛАСАЊЕ: Изгласано Законот за јавно обвинителство да се носи по скратена постапка

Собранието вечерва ја изгласа потребата Предлог законот за јавно обвинителство да се носи по скратена постапка. „За“ гласаа 63 пратениции, а „против“ беа 32 пратеници. По ова Предлог законот треба да помине на собраниската Комисија за европски прашања, па потоа пратениците да гласаат за негово донесување. Не помина предлогот на […]