(ВИДЕО) Кејт Мидлтон ги расплака сите со она што го направи на погребот на кралицата Елизабета Втора

admin22
loading...

Новата принцеза од Велс на уникатен начин го почести британскиот монарх и покојниот принц Филип

Британија во понеделникот замолкна. Причината за ова беше погребот на кралицата Елизабета Втора.

Покрај тоа што се збогуваа со најдолговечниот британски монарх, многумина се осврнаа и на членовите на ужаленото кралско семејство.

Loading...

Многумина ја коментираа особено Кејт Мидлтон и како новата принцеза од Велс го почитуваше споменот на кралицата.

Но, не само тоа – се покажа дека Кејт направила нешто на погребот на кралицата што го направила на погребот на починатиот сопруг на Елизабета Втора, принцот Филип.

Ништо помалку се коментираше и малата принцеза Шарлот и она што го направи за нејзината покојна прабаба Елизабета.

Во Вестминстерската опатија, Кејт се појави облечена во накит што некогаш и припаѓаше на Елизабета Втора.

Сопругата на британскиот престолонаследник Вилијам избра бисер ѓердан со четири жици направен од златара Гарад во 1970-тите, како и бисерни обетки – бисерите за нив ѝ ги подарил на Елизабета Втора шеикот од Бахреин како подарок за нејзината венчавка со принцот Филип.

Истиот сет накит Кејт го носеше на погребот на нејзиниот сопруг Елизабета Втора минатата година.

За нејзината жалосна облека, Кејт избра нарачана палто фустан на Александар Меквин (таа носеше бела верзија на облеката за да го прослави платинестиот јубилеј на кралицата оваа година). Изгледот го комплетираа чевлите на Џанвито Роси и капата Philip Treacy.

Принцезата Шарлот носеше сличен капут со набори одзади. Покрај тоа, ќерката Кејт го направи своето прво појавување облечена во капа и имаше закачено брош во облик на потковица на палтото – почит на страста на Елизабета Втора за јавање коњи. Овој брош ѝ беше подарен на Шарлот од самата кралица.

Loading...
Next Post

РЕКОРДЕРИ: Македонија има најскап леб во регионот!

Цените на лебот во земјите од ЕУ пораснале во просек за 18%, само минатиот месец. Ова е најголемо зголемување кое го објавува Евростат, од почетокот на своето постоење од 2017-та година. Во споредба со ланскиот август, лебот најмногу поскапел во Унгарија и тоа за дури 66 отсто. Следат Литванија со […]