(ВИДЕО) „НЕ МОЖАМ ДА СЕ ТЕСТИРАМ НА КОРОНАВИРУС“ Позната манекенка болна, а нејзиното обраќање во јавноста ги растажи сите!

admin3
loading...

Познатата манеќенка Хајди Клум објави видео на инстаграм во кое ги советува луѓето да останат по дома ако не се чуствуваат добро, а се сомнева дека можеби и она е заразена од коронавирусот.

Клум се разболела на сниманњето на емисијата „Јас имам талент“, во која е подолго време како член од жирито. Таа изјавила дека сакала да се тестира и дека имала две неуспешни молби од два лекари.

-„Не сум во жири бидејќи сум болна, кашлам, ми тече носот. Не се осеќам добро, останав да седам дома. Се надевам дека оваа е само една обична настинка, би сакала да се тестирам на коронавирус …. Контактирав со два доктора и не можам да дојдам до ниеден кој би ме тестирал“, изјавила таа, додека реакциите на социјалните мрежи во Америка се бурни на оваа изјава.

„Дали е оваа можно, Хајди Клум не може да се тестира?“, „нечовечно, бесна сум“, „ова е тажно“, „некој би требало да реагира“, се само некои од коментарите кои можат да се најдат по друштвените мрежи, во кои сите нејзини следбеници ја изразуваат нивната загриженост.

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Нашинци од Лондон: Се надеваме на најдобро, се спремаме за најлошото!

Откако жариштето на коронавирусот по Италија се префрла и ширум европскиот континент, наши иселеници во Англија, кои сакаат да останат анонимни, велат дека се надеваат на најдоброто, но се подготвуваат за најлошото. Според нив многу скоро поради коронавурусот во земјата ќе дојде самоизолацијата на месец или два. -Се влошува состојбата, […]