(ВИДЕО) ПЕКОЛНО ЛОШО: Ја бојадисала косата и за една ноќ главата и пораснала двојно

admin22
loading...

Естели е 19-годишна девојка која преку ноќ го промени изгледот кога едно бојадисување на косата и направи зло.

– Ја бојадисав косата, а тогаш главата почна брзо да ми расте, се додека не морав да се борам за живот. И тоа поради една хемикалија што ја имаше во бојата за коса- ја започна својата приказна Естел.

Таа доживеала тешка алергија од фарбата за коса а фотографиите кои ги објавила после фарбањето на косата покажуваат дека главата и расте со голема брзина.

И тоа се се случило само поради една хемикалија која се наоѓала во фарбата за коса и предизвикува алергија.

Естел најпрво ставила на мал дел од косата фарба, но бидејќи не можела да издржи таа почнала да ја нанесува на целата коса.

Набрзо почувствувала чешање и печење на кожата од главата и се напила антиалергиски апчиња но кога се разбудила била уште полошо.

Обликот на главата и се зголемил за 63 сантиметри, и најлошо од се јазикот и отекол.

– Не можев да дишам, главата ми беше огромна. За малку ке го изгубев животот и не сакам на никој друг да му се случи тоа – предупреди таа.

Откако заминала на болница таа се опоравила.

Loading...
Next Post

Исламовиќ тврди: Буштур не пиеше алкохол вечерта, мора да му откажало срцето

Што ти е животот! Отиде човекот, како да неразговаравме лежерно и се шегуваме минатата вечер. Не можам да верувам дека го нема повеќе нашиот Буштур, вели Ален Исламовиќ, кој со игра на судбината, беше меѓу последните луѓе што имаа шанса да разговараат со кошаркарската легенда Благоја Георгиевски Буштур, кој загина […]