(ВИДЕО) ПРЕМНОГУ БОЛНО: Вдовица ги гледала фотографиите од венчавка и открила нешто што ја оставило без зборови!

admin22

После венчавката Ема и Џастин од Велика Британија со голема желба го чекале медениот месец. Не ни помислиле дека тоа патување ќе им го промени животот.

Едно утро Џастин почнал да вика на неа и и рекол да излезе од собата. Неговата реакција ја изненадило, бидејќи била во седми месец од бременоста. Не долго после тоа, се дознало дека тој боледува од агресивен тумор на мозокот.

Му рекле дека со хемотерапија, лечење и операција можат да му го продолжат животот за две години. Младиот брачен пар биле шокирани откако го дознале ова. Ема после тоа во 2015 ја родила својата ќерка, Миа. Во тој период тој започнал со хемотерапија. Својата ќерка можел да ја гледа само за викенди.

Четири месеци подоцна, утврдено е дека туморот се зголемува. Ема верувала дека му остануваат уште неколку дена од животот па решила да го однесе дома во нивната куќа. Успеал да живее малку подолго и го дочекал својот 30-ти роденден и наердниот Божиќ.

Во 2016 година тој го загубил животот. Таа од тогаш се занимава со хуманитарна акција за помош на луѓето кои се болни од ваква болест.

Симптомите на оваа болест се многу агресивни и можат да бидат лоши за околината. Како што се потсетува Ема, нејзиниот сопруг и пред венчавката се однесувал малку чудно. Денес кога ги гледа фотографиите од венчавката, и станало јасно зошто било така.

Ема верува дека нејзината приказна ќе допре до луѓето на време да ги воочат симптомите на болеста, пред да биде доцна. Ако на време се препознаат, оваа болест може успешно да се излечи.

Diagnosed with a brain tumour: Justin's Story

Emma Cotillard shares the story of her husband's death from a brain tumour to raise awareness of the cancer.

Публикувахте от BBC Jersey в Неделя, 19 март 2017 г.

Loading...
Next Post

ЦЕЦА СЕ ПОТСЕТИ: Кои биле првите зборови кога го видела Аркан

Светлана Цеца Ражнатовиќ во периодот од 1995 – 2000 година била во брак со Жељко Ражњатовиќ- Аркан, кој за многумина е еден од најконтроверзните личности од тоа време. Нивната љубовна приказна започнала до 1993 година во ресторанот каде што се свршиле и веќе испланирале и да се венчаат. Нивната љубов […]