(ВИДЕО) СЛИКА КОЈА ГО РАСПАРА СВЕТОТ: Баба во прегратка го спаси внукот од земјотресот во Албанија

admin22
loading...

Најпотресното видео од Албанија, која утринава е погодена од силен земјотрес со јачина од 6,4 Рихтер, е видеото во кое се гледа спасување на момче од урнатините.

Како што е прикажано во видеото, момчето кое било спасено било во прегратка на својата баба.

Мртвата баба го заштитила својот внук од рушевините, и за момчето го дала својот живот.

Loading...

Имено бројот на жртви од силниот земјотрес се искачи на девет, додека бројката на луѓе кои се хоспитализирани е 600. Две нови жртви се чини се наоѓаат под урнатините на хотел во зоната на Голем- Драч.

Три од жртвите се од Драч, а меѓу нив има и едно девојче и тинејџерка. Трите други лица го имаат загубено својот живот во Тумана, додека едно лице го загуби животот откако скокна од балконот. Исто така во Тумана се спасени 20 лица. Во овој момент повеќе од 10 луѓе се наоѓаат под рушевините во Драч, а спасувачките екипи од рано утрово со сиот напор се обидуваат да ги спасат истите.

Регистрирани се големи материјални штети додека наставата е прекината за денеска и утре. Најсилниот земјотрес беше со јачина од 6.4, додека по него имало дестици со магинтуда до 5.4 степени според Рихтеровата скала.

Loading...
Next Post

Чие име ќе се поднови кај Ражнатовиќ: Се огласи Вељко и го откри ПОЛОТ И ИМЕТО НА БЕБЕТО!

Синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ во неделата ја ожени Богдана Родиќ која е во блажена состојба и со неа наскоро ќе добие бебе. Во очи на венчавката на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ, бабата Јевросимом уште тогаш несакајќи изјавила дека Богдана носи машко дете. Новинарите ја прашале како она […]