Викендов ќе биде многу важен за овие знаци од Зодијакот!

admin22
loading...

Дознајте што носи хороскопот за викендот од 24 до 26 јуни 2022 година за вашиот знак!

Овен

Месечината во знакот Бик ве наведува да ги испитате вашите финансии и принципи во кои верувате, но во исто време ве поттикнува да се проширите и да истражувате нови насоки и можности. Месечината кај Близнаците ќе се усогласи со вашата огнена енергија, Јупитер ви отвора многу можности.

Бик

Во петок и сабота, со Месечината во вашиот знак и вашата прва куќа на самодоверба и самопочит, светот е на дланка! Добри шанси ве очекуваат во недела, кога Месечината во Близнаци ќе се спои со вашата владејачка планета, Јупитер ќе го активира успехот и просперитетот, затоа добро искористете го овој период за да ги зголемите приходите.

Близнаци

Месечината во Бик ја активира вашата дванаесетта куќа од соништата и визиите. Вашите авантури не само што ќе бидат возбудливи, туку и исполнети со мудрост која има шанса да ви донесе значителни промени. Месечината во Близнаци ви носи поголема самодоверба, а нејзиното спојување со Венера ја нагласува вашата потреба за дружење и истражување.

Рак

Вашата љубезност и великодушност ја засилува Месечината во знакот Бик, која минува низ вашата единаесетта куќа на човештвото и се спојува со Уран. Ќе имате голема желба да му помогнете на некој на кој тоа му е потребно. Спојувањето на Месечината кај Близнаците со Венера ги зајакнува вашите соништа и ја стимулира вашата потреба за духовност и интроспекција.

Лав

Иако Месечината во знакот Бик е премногу мирна за вашиот животен ритам, сепак ќе имате енергија и волја добро да се забавувате. Користете го овој бран на добри вибрации за работа додека Месечината минува низ вашиот сектор за кариера. Спојувањето со Венера со Јупитер ја прават неделата забавен ден кој долго ќе го паметите.

Девица

Месечината во знакот Бик е во хармонија со вашата енергија бидејќи ја зајакнува авантурата и потребата за истражување. Нејзината врска со Уран ви носи нови, добри можности. Користете ги мудро! Месечината во Близнаци во врска со Венера и секстил со Јупитер, ќе има особено позитивно влијание врз развојот на вашата кариера. Држете ги очите отворени за да не ги пропуштите шансите што ќе се појават.

Вага

Месечината во Бик ве поттикнува да се фокусирате на интимноста и поврзаноста со саканата личност. Под влијание на тројката со Плутон во Јарец, во вашата четврта семејна куќа повеќе ќе се вклучите во планирањето на заедничките финансии. Исто така, ќе сакате да почувствувате возбудлива авантура, да доживеете нешто поинакво, необично. Поканете ја вашата сакана да ви се придружи во патувањето и истражувањето на нешто ново.

Шкорпија

Врските се вашиот фокус бидејќи Месечината во Бик стои во вашата седма куќа на партнерството. Троиката во вашата владејачка планета, Плутон, која ќе биде во соѕвездието Јарец ќе ги разгори страстите! Месечината во Близнаци во спој со Венера со Јупитер ќе ја зајакне вашата врска со саканата личност.

Стрелец

Еден месец во Бик ќе ве поттикне малку повеќе да се забавувате со кариерата. Нејзината врска со Уран ве поттикнува да барате нови можности, а триото на Месечината со Плутон ви дава сила и енергија да ги следите. Спојот на Месечината со Венера и со вашата владејачка планета, Јупитер, ги затегнува врските меѓу вас и вашиот партнер. Ќе мора да работите многу повеќе за подобро да го разберете партнерот.

Јарец

Месечината во Бик и нејзината поврзаност со Уран ја подобруваат вашата креативност, но во исто време квадратот со вашата владејачка планета, Сатурн, предизвикува сомнеж во себе. За среќа, ова ќе биде само привремено бидејќи тројката доаѓа со Плутон во вашата прва куќа и ја зајакнува вашата самодоверба и одлучност. Доаѓаат нови работни можности, добро размислете дали ќе ги прифатите.

Водолија

Месечината во Бик ја поврзува вашата владејачка планета, Уран, со вашиот семеен дом, што е добро време за промени. Ако сте размислувале за официјализирање на врска, запросување, заеднички живот, сега е одлично време да го направите следниот чекор. Месечината кај Близнаците во спој со Венера и секстилот со Јупитер ќе ја нагласат вашата креативност и страст. Ако сте сами, тоа може да внесе љубов во вашиот живот, ќе се ослободите од воздржаноста и ќе и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Риба

Месечината во Бик ја осветлува вашата куќа на заедништво, а нејзиниот секстил со вашата владејачка планета, Нептун, ве исполнува со сочувство и ве инспирира да им помагате на другите. Месечината во Близнаци во спој со Венера со Јупитер ќе ви ја засилат желбата да го украсите семејното гнездо и да се грижите за вашите најблиски што е можно повнимателно.

Loading...
Next Post

Самохран татко не можел да ја плати храната во продавница, а потоа зад него се огласи една жена и тој се стаписа од нејзината постапка

Хероината на оваа приказна е Сара Флеминг. Пред неколку месеци Сара беше во продавница за да купи неколку намирници за викендот. Потоа застана во редот за касата и талкаше со мислите додека нејзиното внимание не го привлече семејството пред неа. Во редoт се уште чекаа татко, момче и девојче. Сите […]