Вистината ЗА Карлеуша и Саша Поповиќ: Еве колку пари бараше ЈК за да остане во ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД!

admin3
loading...

Веста за доаѓањето на Цеца Ражнатовиќ во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ предизвика голема помпа во јавноста, и дека пејачката се согласила за се што и одговара, ја докажува средбата што ја имала со Саша Поповиќ во неговата вила на Безанијска коса, каде што имале долга средба.


Ражнатовиќ се согласила да седне на столот на жирито за 200.000 евра по сезона.

Фолкерката потпишала тригодишен договор, што значи дека за тој период ќе инкасира дури 600.000 евра.

Меѓутоа, бидејќи доаѓањето на Цеца се очекува да го скокне рејтингот на гледаност, таа потпиша различен договор од другите членови на жирито, и доколку продукцијата го надмине очекуваното, во тој случај бројката што ќе ја добие ќе биде повисока за дури 30 проценти.

Цеца потпиша договор што беше направен многу прецизно, така што не може да биде нејасна мала работа. Поповиќ ги собра најдобрите услови за таа да ја прифати понудата, и знаеше дека тоа нема да биде мала бројка – вели изворот и додава детали од нивната средба.

– Цеца отсекогаш верувала во Саша дека е човек од збор, што и е исклучително важно во бизнисот. Исто така, договорот е таа да се претстави во ново светло – вели соговорникот за медиумите.

Јелена Карлеуша веќе не е дел од Гранд, сега се открива загатка дел по дел, кои се сите причини за раскинување!

Имено, според тврдењата на добро информиран извор, Карлеуша тогаш наводно рекла дека треба да добие хонорар од 5.000 евра, за секое нејзино појавување во шоуто.

Преговорите за условите траеа цело лето, а како што дознава Скандал, покрај парите, еден извор тврди дека Јелена добила покана да учествува на нов регионален натпревар каде, наводно, треба да биде и Северина!

И ЈК и Поповиќ издадоа изјави во кои се наведува дека не се согласуваат за условите за понатамошна соработка и не ги споменуваат бројките.


Да потсетиме, Поповиќ, ЈК и Брена беа во во јна, но пред шест или дури седум години Саша ја покани Јелена во Ѕвездите на Гранд, што беше шок за неговите соработници и колеги во тоа време, сепак, се покажа дека е одличен потег бидејќи Јелена и тоа како придонесе за рејтингот.

Loading...
Next Post

„Поради овие грешки во бракот, сега сум само поранешен сопруг“

Кога бракот се распаѓа, во повеќето случаи, сопружниците го обвинуваат својот партнер, но не и Серж Бјанко. Тој призна дека го уништил бракот, и сега сака со сите да ги сподели четирите грешки што ги направил, а кои на крајот довеле до развод. 1. СЕ ЗДЕБЕЛИВ Како да се мотивирате […]