Во брак се 43 години, а ретко кој знае како изгледа: Босанац откри како ја освоил сопругата ФОТО

admin22
loading...

Драган Стојковиќ Босанац е српски хармоникаш, композитор, продуцент и аранжер. Роден е на 2 декември 1953 година во Сараево. Тој порасна во Коњиќ, а живее и работи во Белград од 1970-тите.


Драган Стојковиќ Босанац веќе 43 години е во хармоничен брак со Дуња, со кого има ќерка Александра и син Александар.

Двајцата се во среќен брак со години, но неговата сопруга ретко кој ја гледа во јавноста.


„Мило ми е што сопругата никогаш не сакаше да биде sвезда “преку“ друга sвезда. Таа е мојата најголема и искрена поддршка во однос на нешто што се нарекува љубов кон семејството и децата и јас доаѓам на ред, како сопруг.

Ме пази и ми ја подготвува мојата омилена храна. Навистина ми се допаѓаат полнети пиперки, а таа ги подготвува извонредно, како и кадаиф. С


ум пробал многу, но кадаифот мојата Дуња може да се спореди само со оној од Истанбул “, рече Драган Стојковиќ Босанац за „Фактор.ба “.

Во една прилика, Босанац исто така раскажа дека неговата сопруга е многу музикална, дека пеела во хор, но дека немала амбиции да се занимава со тоа.

Нивната ќерка Александра ги следеше стапките на татко и’, и реши да се занимава со пеење, додека нивниот син Александар е земјоделски инженер.

Драган Стојковиќ, попознат како Босанец, им служи на многумина на сцената како пример како да се одржи хармоничен брак.


Имено, славниот хармоникаш и еден од членовите на жирито на музичкиот натпревар „Звезде Гранда“ со неговата сопруга Дуња е под истиот покрив 44 години и во ниту еден момент не помислува каков ќе биде неговиот живот без неа.

Тие имаа две деца, синот Александар и ќерката Александра, кои се центарот на светот. Иако Босанац многу работеше и патуваше низ целиот свет, неговата сопруга секогаш го чекаше дома и му беше најголема поддршка.


Бидејќи Дуња не се појавува во јавноста, на Инстаграм профилот на Босанц има заеднички фотографии, но не многу.

Постои можност сликите да ги објави неговата ќерка Џиџа, која инаку го води неговиот профил, бидејќи Босанецот не е љубител на социјалните мрежи, но има навика понекогаш да погледне и да гледа интересни работи.


Во интервју за Нова.рс, хармоникашот дури и раскажа колку му е важна неговата сопруга во животот.

„Тажна е ситуацијата, но јас сум само среќен. Беше богато кога бевме на море, полно со риби, печено месо, пиво, вино …


Фатив една (сопруга) пред 44 години и сè уште е на мојата јадица. Таа нема каде да бега, ми рече дека оваа можност не се пропушта “, се пошегува хармоникашот.

Сопругата на Босанац, Дуња е многу убава жена, и таа е неговата голема гордост.

Loading...
Next Post

Вики од „Ѕвездите на Гранд“ откри која колешка и се нашла во животот кога ѝ било најтешко

Вики Миљковиќ веќе три децении успешно „гази“ на естрадата, а неколку години е и дел од жири-комисијата на популарниот музички натпревар „Гранд-ѕвезди“. Затоа и не изненадува тоа што таа и нејзиниот долгогодишен сопруг Ташке се почестија со луксузен стан во моментално најскапиот дел на српската престолнина Пејачката Вики Миљковиќ, актуелна […]