Во октомври овие три знаци со невидена среќа, ОГРОМНИ ПАРИ им се на дофат, но постои еден услов

admin22
loading...

Прочитајте што предвидува финансискиот хороскопот за октомври.


Познатиот руски астролог Павел Глоба откри кои знаци ќе постигнат огромен успех во областа на финансиите и бизнисот во наредниот месец. Како што вели, сосема одеднаш, ќе ги снајде неочекувано богатство, а еве ги знаците за кои станува збор …


Овен

Овенот ќе биде еден од најсреќните хороскопски знаци во октомври.


Астрологот ги советува претставниците на овој знак да се занимаваат со одложени работни места, како и да го посветат своето слободно време на студирање и развивање на своите вештини, што ќе им донесе финансиски успех.


Бик

За Бик, вториот месец од есента ќе биде исклучително поволен. Парите едноставно ќе „паднат во нивниот скут“, и ќе бидат успешни на сите други полиња, смета астрологот Глоба.


Меѓутоа, она за што треба да бидат внимателни е да се грижат за трошењето, особено да не се вклучат во ризични потфати – ова ќе доведе до загуби и лоши последици.

Вага


Во октомври 2021 година, Вагите ќе можат да ја подобрат својата финансиска состојба преку работа со скратено работно време или преку некои краткорочни проекти.

Затоа претставниците на овој хороскопски знак не треба да ја пропуштат можноста да заработат и отфрлат некои понуди за работа што ќе им донесат многу пари.

Loading...
Next Post

Д-р Радовановиќ: Вакцинираните кои завршуваат во болница се во главно од една група!

Д -р Радовановиќ од КБЦ „Д -р Драгиша Мишовиќ“ презентираше податоци за пациенти со ковид, кои се лекуваат во моментов, нивната состојба и клиничка слика, а меѓу нив и вакцинирани, но само од една група. Координаторот на одделот за ковид во КБЦ „Д -р Драгиша Мишовиќ“, д -р Славица Радовановиќ, […]