Во ова скопско школо наставниците не смеат веќе да носат мобилни на часовите

admin3
loading...

Градоначалникoт на Ѓорче Петров им забрани користење мобилни телефони на наставниците

Истовремено, Наумоски ги повика и родителите да посветат внимание на нивните деца, и да поработат на кревање на свеста за последиците од употреба на мобилни телефони за време на часовите.

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, им забрани употреба на мобилните телефони, на наставниците, во текот на одржувањето на наставните часови.

Оваа одлука, како што вели Наумоски доаѓа како поттик на наставниците за поуспешно спроведување на наставната програма.

Истовремено, Наумоски ги повика и родителите да посветат внимание на нивните деца, и да поработат на кревање на свеста за последиците од употреба на мобилни телефони за време на часовите.

Loading...
Next Post

Сеад Кочан изгубил меморија-не знае дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беа сослушани сведоци за тоа дали и како донирале средатва и услуги за политичката кампања на ВМРО-ДПМНЕ во 2011 година. На предлог на обвинителството денеска како прв сведок беше сослушан Сеад Кочан, кој во 2011 година бил управител на „Трансмет”, кој […]