За овие ЧЕТИРИ знаци од Зодијакот есента ќе биде НЕЗАБОРАВНА!

admin22
loading...

Вагите, Шкорпијата, Лавот и Рибите ги очекуваат судбоносна средба со сродна душа есента 2022 година

Есента 2022 година ќе биде исполнета со романтика, емоции и страсна енергија за одредени хороскопски знаци. Оние кои летните месеци ги поминале сами наесен ќе добијат шанса повторно да се заљубат и да ја запознаат личноста со која сакаат да започнат заеднички живот.

За 4-те знаци од Зодијакот шансите за средба со сродната душа во текот на есенските месеци ќе бидат исклучително поволни, сметаат астролозите.

Вага

Пресврт во нивниот љубовен живот ќе се случи веќе на почетокот на септември и најверојатно тоа ќе биде раскинување со личност која не ги исполнила нивните очекувања.

Сепак, Вагите нема долго да бидат сами, бидејќи веќе наесен ќе почувствуваат нови љубовни искри, кои лесно можат да се претворат во вистински оган.

Шкорпија

Скорпиите ќе ја запознаат својата сродна душа на забава и бидејќи тоа ќе биде љубов на прв поглед, припадниците на овој знак нема да се сомневаат дека тоа е вистинската личност.

Ова ќе биде личноста која ќе им го украде срцето на Скорпиите уште при првиот збор и се што им преостанува е да се предадат на љубовта.

Лав

Лавовите речиси секој што ќе го сретнат го претвораат во предмет на обожување и оваа практика треба да се прекине. Совет до Лавовите е да се опуштите и опуштено да запловат во морето на љубовта, а судбината ќе си го направи своето.

Ова звучи како научна фантастика, но не е… Се што им треба е да веруваат дека таа судбоносна средба ќе се случи.

Риба

Рибите ќе почнат да ги гледаат луѓето околу себе со поинакви очи, а со тоа ќе добијат поинаков поглед на љубовта. Големи се шансите Рибите да започнат романса со пријател, или личност што ја познаваат од порано.

Loading...
Next Post

Остана без синот единец: Македонскиот градоначалник скршен од болка

Педесетгодишниот Азем Садики е градоначалник на Студеничани. Тој по четврти пат, или во трет мандат во низа ја предводи општината Градоначалник на општина Студеничани е Азем Садику од редовите на ДПА. Тој бил реизбран на локалните избори од 2017 година за трет мандат од четири години. Садику претходно бил градоначалник […]