За овие три знаци од Зодијакот, најдобриот период годинава започнува на 22 септември

admin22
loading...

Не се срамете од вашата љубов кон слатки со вкус на тиква, преголеми џемпери, берење јаболка и други таканаречени „мали“ задов олства-есента е неверојатна и заслужувате да уживате во секој прекрасен момент!


Посебна возбуда ги чека три специфични хороскопски знаци, за кои се гарантира дека ќе ја имаат најдобрата есен од сите.

Факторите што укажуваат зошто некој ќе ја има „најдобрата“ или „на јлошата“ сезона не се специфични, бидејќи астрологијата не се базира само на нечиј сончев знак.


Астролошките предвидувања се најточни кога астрологот знае нечиј датум, време и локација на раѓање, што сите укажуваат на положбата на планетите во нечиј хороскоп. Сепак, според сончевиот знак, можно е да се заклучи кој повеќе ќе се забавува оваа есен.


Есента започнува на 22 септември. Додека за некои од нас оваа есен може да биде мака, за повеќето од нас изгледа јасно.

Ретроградните аспекти неодамна го прекинаа протокот на енергија за многумина од нас, спречувајќи да го достигнеме нашиот целосен потенцијал, но ние се префрламе во полесни есенски времиња. Секогаш е убаво кога ѕвездите се редат на вашата картичка – вашите зборови полесно течат, парите доаѓаат и си одат слободно и се чувствувате поенергично.

Ако сте на оваа листа на хороскопски знаци кои ја имаат најдобрата есен, не заборавајте да го искористите планетарното усогласување во ваша корист и да дозволите магијата да се оствари.

Стрелец

Оваа есен ви изгледа лесно. Додека затемнувањето на сите ни оддава почит, сепак имате малку сладост за да се радувате додека се смирува летото.

Првиот корисен аспект што може да го очекувате оваа есен е Венера да се пресели во вашиот знак на 7 октомври, каде што ќе се одмори до 4 ноември. Планетата на љубовта и парите ви се насмевнува, зголемувајќи го интензитетот на вашиот рома нтичен живот и финансиска стабилност.

Потоа, Меркур патува низ вашиот знак од 24 ноември до 12 декември, ве охрабрува да го искажете своето мислење со јасност и леснотија. Марс во вашиот знак од 13 декември наваму ви дава излив на жес токост. Конечно, самата сезона на Стрелец е од 21 ноември до 20 декември, затоа искористете го овој период за да уживате во чувството на фокус и контрола.
Близнаци

Близнаци, вие сте знакот спроти Стрелецот, така што многу астролошки настани оваа есен ја балансираат вашата природа. Слично на овој знак, Венера во Стрелец од 7 октомври до 4 ноември длабоко ќе влијае на вас.

Иако честопати сте склони да бидете далечни и на далечина, оваа опуштена Венера ќе ви ја даде потребната ст раст и топлина. Меркур во Стрелец ќе ви даде сличен ефект на балансирање – најверојатно ќе се чувствувате принудени да зборувате за себе и да застанете за себе.


Откако Марс ќе влезе во Стрелец на самиот крај на есента (13 декември), ќе се чувствувате смирени и зајакнати. Дозволете оваа енергија на огнениот знак да ве загрее и искористете ја во ваша корист – ова е одличен момент да инвестирате во сопствениот живот, емотивно и практично. Земете заклетва за љубов за себе, а потоа дејствувајте според неа.

Шкорпија


Вашата природа е неразделно поврзана со овој период од годината – бидејќи сте толку длабоко поврзани со другото и оку лтното, не е изненадување што уживате во Ноќ та на веште рките и пага нски празник.

Вашата „сезона“ се одвива од 23 октомври до 20 ноември, кога ветрот се зголемува, а ноќите стануваат подолги. За тоа време, ќе го почувствувате влијанието на Марс во вашиот знак (30 октомври до 12 декември) и Меркур во вашиот знак (5 до 23 ноември).

Loading...
Next Post

СО ГОДИНИ ЧЕКАШЕ ДА ЈА ЗАПРОСАМ: Ама јас ја направив најголемата глупост во животот! Не знам дали ќе ми прости...

Предлогот за брак треба да биде еден од најспецијалните моменти во нечија врска, но еден маж (35) наиде на лавина критики бидејќи ја „запроси“ девојка со пластичен прстен додека бил пи јан. Во анонимна објава, тој откри дека е во врска пет години, а во последните три години, девојката неколку […]