За овие знаци од Зодијакот доаѓаат многу убави денови!

admin22
loading...

Во астрологијата, планетата Марс е поврзана со агресивна енергија и раздразливост, додека Сонцето го симболизира нашето его, самосвест, волја и достоинство.

Кога Сонцето и Марс ќе се спојат, доаѓа до раѓање на енергија, волја, храброст, креативност и љубов.

Овој астролошки транзит не предупредува за она што навистина не мачи, како и за она што го сакаме. Во повеќето случаи, луѓето сакаат работите да се случат сега и веднаш, и тоа често не е можно, но Сонцето и Марс обединети можат да помогнат да се забрзаат некои работи.

Марс и Сонцето во врска не принудуваат да размислуваме двапати повеќе за љубовните врски, а тоа особено важи за овие три хороскопски знаци.

1. Овен

Подготвени сте да ги искористите сите позитивни работи што ќе ви се случат во наредниот период. Ќе бидете толку свесни за себе што ќе ја изненадите околината.

Иако во вашата љубовна врска цветаат рози, сепак има простор да ја надградите и да уживате во уште поголема и поубава љубов со саканата личност.

Опкружете сте со убавина, запоставете се и правете го само она што го сакате.

Ако сте слободни и некој ви „фатил око“, направете го првиот чекор. Околностите можеби не се идеални, но љубовта што ќе се роди. Ова важи и за луѓето родени во знакот на Овен кои поминуваат долго време во брак или врска што не ги исполнува. Нова личност ќе донесе радост во вашиот живот и едвај чека да ви пријде.

2. Лав

Средбата на Марс и Сонцето ви носи специфична енергија која бара увид во емоциите и новите искуства. Искористете ја оваа енергија за да пронајдете креативност и мотивација преку љубов, за да можете да растете и да се развивате.

Задоволни сте со стабилна емоционална врска и сега само сакате да пронајдете мир и да бидете среќни. Имате неколку идеи за иднината, и вашата сакана верно ќе ве следи во се и ќе имате безрезервна поддршка.

Време е слободните Лавови да започнат и да погледнат наоколу – има некој во нивната непосредна околина кој би сакал „да им даде срце во дланката“.

3. Јарец

Јарците во последно време имаа мали љубовни проблеми, па често мислеа дека можеби би било подобро да бидат сами. Сепак, Сонцето и Марс влегуваат на сцената, што ќе направи космички пресврт и ќе испрати позитивни љубовни вибрации.

Ќе почувствувате потреба да разговарате со саканата личност и да признаете што ве мачи, а потоа ќе почувствувате големо олеснување и излив на енергија повторно да се борите за вашата врска.

Ако сте слободни, покажете сочувство од минатото – постојат големи шанси да го промените вашиот емоционален статус.

Loading...
Next Post

Виkeндов ќе биде полн погодок за овие знаци на Зодијакот!

Откријте што предвидува вашиот хороскоп за викендот од 8 до 11 октомври 2021 година! Хороскоп за викенд од 8 до 11 октомври 2021 година! Овен Вашата владејачка планета, Марс, викендов е тешко погодена од судбината со Сонцето и Меркур, сите во Вага. Вашата самодоверба е на покачено ниво, како и […]