Зголемување на финансиите викендов ќе имаат овие хороскопски знаци

admin22
loading...

Дознајте што предвидува вашиот хор оскоп за викендот од 22 до 25 октомври 2021 година!


Хороскоп за викендот од 22 до 25 октомври 2021 година!

Овен

Месецот во знакот на Бик во вашата втора куќа на пари во петок носи грижи за состојбата на банкарската сметка. Еден пријател може да побара заем, но вие не сте обврзани да го дадете. Во сабота и недела, Месечината во Близнаците се усогласува со енергијата на вашиот Овен, помагајќи ви да разберете колку ви значи партнерот, охрабрувајќи ве да дејствувате и да покажете емоции.

Бик

Месечината во знакот Бик во петок ја осветлува вашата прва куќа на личноста, ја осветлува вашата самодоверба и ја зголемува чувствителноста. Плутон во вашата деветта куќа ја продлабочува вашата свест и желба да дознаете повеќе за она што ве интересира. Сабота и недела, Месечината е во Близнаци, тие нагласуваат просперитет. Со спротивставување на вашата владејачка планета, Венера, може да бидете во искушение да лажете или да прикриете нешто.


Близнаци

Петок е ден за одмор, кога Месечината во Бик ја осветлува вашата дванаесетта куќа. Ќе успеете да се извлечете од долгогодишна напната ситуација. Во сабота и недела, Месечината во Близнаци прави вашите крилја да растат; можете да летате и да уживате во секој цвет на кој ќе слетате. Тројката помеѓу Меркур и Месечината е особено добра во недела за љубов и соништа.


Рак

Вечерата со пријателите е идеална во петок кога месечината ја осветлува вашата единаесетта куќа. Разговорот ќе биде длабок и корисен; благодарение на триото на Месечината и Плутон. Во сабота и недела, Месечината во Близнаци ве поканува да се нурнете во вашите духовни практики додека минува низ вашата дванаесетта куќа. Работете на себе и тоа ќе ви донесе двојна среќа.

Лав

Нагласени се вашиот шарм, харизма и сексуалност. Оваа недела сте во центарот на вниманието. Во љубовта ве очекуваат нови и големи работи. Работите се исто толку брилијантни на работа. Се очекуваат и значителни парични приливи. Обрнете внимание на вашата состојба на умот и дојде време да ги одредите вашите животни принципи.

Девица


Посветете се на остварување на вашите соништа и планови кои долго време сте сакале да ги реализирате. Исто така, во овој период можно е да најдете личност која многу ќе ви се допадне. Можно е да започнете убава врска. Девиците кои веќе имаат партнер ќе поминат мирен и убав викенд.

Вага

Не се откажувајте, не губете срце, дури и ако нешто не успее првиот пат. Секогаш давајте се од себе. Не си давајте лоши мисли, мислете дека се поминува и се се менува, па се ќе биде во ред. Лошите вибрации треба да престанат во недела, па ќе имате поголем оптимизам и позитивна енергија.

Шкорпија


Понекогаш ќе ви се чини дека целиот свет е против вас. Главната причина е вашата тешка природа. Шансите за конфликт со колегите се многу големи. Сега не е најдобро време за радикална промена на животот на полето на врските. Подобро е да се забави или да се пресели во друга област на активност. Најдобро е да го поминете викендот сами и со мислите за да најдете решение.

Стрелец

Слободно слушајте ја вашата интуиција, тоа ќе ви помогне. Можеби ќе најдете и извор на нов приход. Можни се конфликти со некој многу близок, со некој во кого многу верувате. Само искрен разговор може да ја балансира вашата состојба. Планирајте го вашиот викенд врз основа на вашите сопствени желби.

Јарец

Издржливоста својствена за вашиот знак ќе игра позитивна улога во вашиот живот. Таму каде што другите се откажуваат, вие ќе одите напред! Иако овој викенд ќе биде полн со задачи, можете да го совладате. Најважно е да не губите срце и запомнете: секој проблем е, пред сè, корисно искуство преку кое растеме. Викендот посветете го на долго одложуваните работни места.

Водолија

Овој викенд е полн со пријатни промени. Радосните моменти можат да ви донесат заработка и нешто што долго сте го посакувале. Ве очекува стабилност на работа, а некои може да започнат сериозна врска. За време на викендот, работите ќе се вратат во нормала, нема потреба да се грижите. Но, бидете внимателни, не дозволувајте искушението да ве обземе.

Риби

Вашата дружељубивост, активност и способност да искористите неочекувана шанса носи среќа. Но, не заборавајте дека другите, исто како и вие, имаат право да го кажат своето мислење, кое, замислете, може да биде колосално различно од вашето. Научете да слушате други луѓе, инаку можни се конфликти со шефовите или колегите. Викендот е добар за домашни работи.

Loading...
Next Post

Драгана Катиќ била во врска со познат пејач: Го сакала пред 20 години, а тој сеуште не ја заборавил

Драгана Катиќ важи за една од најпопуалрните, но и најшармантните водителки во регионот. Освен тоа што може да се пофали за долгогодишна кариера, за неа како да застанало времето. Денес, Драгана има 53 години, но не изгледа како да е во шестата деценија од животот. Катиќ успешно ја одржува својата […]