Ѕвездата на Гранд, која го напушти шоуто по навредите на жирито, не им остана должна и возврати жестоко!

admin22
loading...

Минатогодишната ривалка беше далеку попровокативна оваа сезона, па помина и многумина ја обвинија.

Анастасија Иќуруп се повлече од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, откако доби негативни коментари од некои членови на жирито на сметка на нејзиниот костим на сцената.

Последната епизода од музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ предизвика големо внимание во јавноста и медиумите поради настапот и изгледот на еден од кандидатите.

Иако денешните сценски и стилски настапи подразбират поинаков костим, па дури и провокација, се чини дека изборот на гардероба воопшто не им се допадна на некои членови од жирито, кои упатија остри зборови и коментари за изгледот на Анастасија Иќуруп. Таа потоа го напушти натпреварот.

Ана Бекута за време на емисијата изјави дека нејзиниот стајлинг е непримерен, одвратен и грд, а потоа рече дека и се повраќа од стајлингот, на што Анастасија сега одговори:

– Па, искрено, секој има право на свое мислење. Посебно го поддржувам мислењето на жирито бидејќи тие се тука со причина. Иако малку ми е непријатно да ме коментира Ана Бекута, која може да ми е баба. Малку е неспособна да ме коментира во однос на стајлингот, но тоа е нејзино мислење – изјавила Анастасија.

Таа се осврна и на минатогодишните „Ѕвезди на Гранд“ каде изјави дека натпреварувачката од која изгубила била далеку попровокативна отколку сега. Иако отиде подалеку поради нејзиниот изглед.

– Добив тогашни пофалби за мојот изглед. Во тоа време со мене во дуел беше девојката Марија Грујевска, која во најмала рака беше повеќе „гола“ од мене. Заради тоа таа продолжи. Имаше поддршка и поради пеењето, но стајлингот беше првенствено на прво место – истакна Анастасија.

Бата ​​Спасојевиќ, моден дизајнер, истакна дека очекувале коментари за изгледот на Анастасија, но дека не им паднало на памет дека тоа може вака да ескалира.

– Секогаш има поделени мислења. Гледавме да го направиме нешто што беше забележано и различно. Секогаш да биде чекор понапред од она што се зборува. Некаде очекувавме некаква критика, но не на овој начин.

Мислам дека тоа е добар стајлинг кој треба да привлече внимание. Најлошо е кога човек станува мрзлив, ладен и кога нема реакција. Тоа е навреда за мене – истакна модниот дизајнер.

Loading...
Next Post

Илина Арсова и Игор пак разделени, веднаш се огласи Џамбазов!

Македонскиот шоумен и мултиталентиран уметник Игор Џамбазов и врвната планинарка и сестрана спортистка Илина Арсова се во љубовна романса која достигнува кулминација. Жешките летни денови вљубените осаменици решија да ги минат на некое помирно и попријатно место кога се пеколните горештини во прашање, па „гулапчињата“ ја одбраа Мијачијата. Прекрасната дивина […]